Cart0Ürün

Sepetinizde hiç ürün yok.

Product was successfully added to your shopping cart.

  Akortek Bilişim Hakkında

2007 yılında bilişim sektöründe tecrübeli 3 ortak tarafından İstanbul’da kurulmuştur. Kuruluş gayesi performanslı bilgisayar bileşenlerini ve yeni nesil teknoloji ürünlerini ülkemizin hizmetine sunmak olmuştur.

Aerocool, Akasa, High Power, UC-Logic markalarının distribütörlüğü ile ticaret hayatına başlayan Akortek Bilişim geride kalan yıllar içerisinde Asrock, Ergotron, Galax, Seasonic, ve Silverstone markalarının Türkiye distribütörü olmuştur.

2009 yılında DARK ve TX marklarını tescil edip 50 farklı kategoride binlerce çeşit ürünü yerli markalarıyla geliştirme başarısını gösteren Akortek, 2010 yılında www.teknobiyotik.com elektronik perakende sitesini de tüketicilerin hizmetine sunmuştur.

Tuzla’daki operasyon merkezi, Haliç Pazarlama ve Ar-Ge merkezi, 45 personeli ile  ülkemize ve bilişim sektörüne hizmet vermekten gurur duymaktadır.

 Distribütörlüğünü Yaptığımız Markalar

 
Aerocool: 2001 yılında kurulan AeroCool, ön panelde büyük türbin tipi fan bulunan ve daha sonraları pek çok taklidi yapılan AeroEngine kasalarıyla ün yapmıştır. GateWatch ve PowerWatch gibi çift 5.25" yuvaya takılabilen büyük LCD'li ön panel ürünlerini de kullanıcılara sunan AeroCool bu tip panelleri yeni nesil kasalarında hazır monte edilmiş şekilde sunmaktadır. HTPC tip küp kasa alanında da M40 gibi beğenilen modelleri kullanıcılara sunan AeroCool, 2008 CeBit Almanya fuarında lanse ettiği yeni modelleriyle Türkiye pazarına giriş yapmıştır.
 
Akasa: 1997 yılında Tayvan ve İngiltere ofisleri ile kurulan Akasa, süregelen Kişiselleştirilmiş PC (Custom PC) devrimine 2000 yılında yüksek performanslı soğutucular ve yuvarlatılmış kablolar ile katılmıştır. Bugün 5 ayrı ülkede ofisi bulunan Akasa, Intel "Onaylı Soğutucu Üreticisi" ve AMD "Kalifiye Sistem Ortağı" ünvanlarına sahip olup, "Gelişmiş Dizayn Mühendisliği" sloganıyla kullanıcıların ihtiyaçlarına göre şekillendirilmiş soğutma ve sessizlik ürünlerini kalite ve aksesuar zenginliğinden ödün vermeden üretmeye devam etmektedir.
 
Asrock : ASRock 2002 yılında Taiwan' da kurulup, günümüzde dünyanın en çok satan ilk üç anakart üreticisinden biri konumundadır. Intel ve AMD tabanlı anakartları üreten ASRock, kullanıcıların ihtiyaçları doğrultusunda EATX, ATX, Micro ATX, Mini ITX, Mini STX çoklu anakart modelleri üretmektedir. Asrock 2015 senesinden günümüze sadece Akortek Bilişim tarafından ile Türkiye pazarına sunulmaktadır.
 
Dark: Akortek Bilişim'in kendi markası olan Dark üst seviye oyuncu kasaları, RAID destekli depolama ürünleri, medya oynatıcılar gibi kaliteli ürünlerle 2009 yılından beri Türkiye'de kendine önemli bir yer edinmiştir.
 
Ergotron: Monitörlerde bugün kullanılan VESA standardının da yaratıcılarından olan Harry Sweere tarafından 1982 yılında kurulan Amerikalı Ergotron firması ergonomi ürünlerde uzmanlaşmıştır. Monitör kolları, ergonomik çalışma standları, hastane ve eğitim kurumları için özel ürünler üreten Ergotron ürünleri 2009 yılından beri Türkiye'de Akortek Bilişim tarafından satılmaktadır.
 
Galax : GALAX, 1994 senesinden beri dünyaca ünlü markalara ekran kartı tasarlayıp, üretmektedir. Ayrıca kendi markası ile uygun fiyat/yüksek performans odaklı ekran kartlarını oyunculara sunmaktadır. Hong Kong merkezli Galax ekran kartları, 2017 senesinden başlayarak sadece Akortek Bilişim tarafından Türkiye pazarına sunulmaktadır. 
 
High Power: Dünyada bilinen pek çok kasa ve güç kaynağı üreticisine OEM olarak 13 yıldır güç kaynakları üreten Sirtec firmasının kendi markası olan High Power, kulanıcılara hem sessiz hem de yüksek verimli ürünleri sistemde harcanan gücü gösteren "Power Watcher" gibi patentli yeniliklerle sunmaktadır. Ürettiği milyonlarca güç kaynağı ile bu konuda dünyanın önde gelen üreticileri arasına giren High Power, fiyat/performansta iddialı ürünleriyle bu alandaki yatırımlarına devam etmektedir.
 
Seasonic: 1975 yılında kurulan Seasonic firması dünyanın en önde gelen güç kaynağı üreticilerindendir. Dünyada masaüstü bilgisayarlar için üretilen ilk 80 Plus sertifikalı güç kaynağı olan 400W'lık SS-400HT modelini 2005 yılında duyuran SeaSonic, o dönemlerde single-rail ismini verdiği teknoloji ile PC Power&Cooling firması için ürettiği güç kaynakları ile ünlenmiştir. Daha sonra aynı teknolojiyi kullanan ürünlerini OCZ, XFX, Corsair, Antec gibi firmalar için OEM olarak üretmeye devam eden Seasonic, yeni nesil 80+ Platinium etiketli 1000W ve üzeri modelleriyle güç kaynağı dünyasındaki yerini sağlamlaştırmaya devam etmektedir.
 
Silverstone: 2003 yılında kurulan Silverstone özellikle orjinal tasarımlı high-end kasa ürünleriyle bilgisayar dünyasından tanınmaktadır. Son yıllarda kaliteli güç kaynağı ve aksesuar ürünleriyle de sektörde kendisine emin bir yer kazanan Silverstone ürünleri 2010 yılından bu yana Akortek Bilişim tarafından Türkiye pazarına sunulmaktadır.
TX: Akortek Bilişimin kendi markası olan TX, ekonomik fakat gerçek etiket değerinde güç kaynakları ve giriş seviyesi sistemlere uygun mini ve midi tower kasa ürünlerini içermektedir.
 
UC-Logic: 1996 yılından beri grafik tablet ve tablet LCD üretiminde yoğunlaşan UC-Logic, kendi markası dışında pek çok firmaya OEM üretim yapmaktadır. UC-Logic, 2008 yılında dijital ajanda ürünlerini içeren LaPazz ailesi ile grafik tablet ürünlerini içeren UC-Logic ailesini birleştirmiş ve bu birleşim sonunda tüm ürünlerini UC-Logic Lapazz etiketi ile sunmaya başlamıştır.
Artisul: 1995 Yılında kurulan, Kablosuz ve Kablolu Grafik Tablet, LCD Grafik Tablet, LED Çizim Tableti ve Grafik Tablet Aksesuarları gibi ürün gruplarında dünya çapında bir firma olan Huion Animation Technology firmasının, 2015 yılından beri faaliyet gösteren Artisul Markası, adını İngilizce “Sanat Ruhtur” anlamına gelen “Art is Soul” cümlesinden türetilmesinden almıştır. Artisul, yaratıcı bireylerin bu modern çağda sanat yoluyla kendilerini ifade etmelerine yardımcı olmak için LCD Grafik Tabletler ve Aksesuarlar ürün gruplarında faaliyet göstermektedir.