Cart0Ürün

Sepetinizde hiç ürün yok.

Product was successfully added to your shopping cart.
Bu bölümde teknobiyotik.com sitesinden aldığınız arızalı ürünlerle ilgili destek/onarım/değişim işlemlerinin detayları açıklanmaktadır. Eğer ürün iadesi yapacaksanız lütfen İade İşlemleri sayfasını ziyaret ediniz. İade İşlemleri sayfasına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Teknik Destek ve Arızalı Ürün Bildirim Prosedürü

 • Satın aldığınız ürünle ilgili herhangi teknik bir konuda danışmak veya arızalı ürün bildirimi yapmak için lütfen sitenin sağ üst kısmında bulunan "Müşteri Destek" linkine tıklayınız.
 • Gelen destek talepleri ekranında "Yeni Destek Talebi Oluştur" kısmında sorunuzun başlığını yazınız, konuyla ilgili departmanı seçiniz ve mesaj kısmına konuyu detaylıca yazınız.
 • İşlemin daha hızlı ilerlemesi için eğer biliyorsanız talebe konu olan ürünü içeren siparişinizi "Siparişle İlişkilendir" kısmından seçiniz.
 • Arızalı ürün bildirimlerinde ürün arızası hakkında bildirim formunun açıklama kısmında ürünün arızasını tam olarak belirtiniz, yetersiz açıklama durumunda ürünlerinizin teknik servis işlemleri yeterli sonuç vermeyebilir ve teknik servis departmanı konuyla ilgili sizden ek bilgi isteyebilir. Lütfen arızalı ürün kaydı açtırdığınızda "Geçmiş Destek Taleplerim" başlığı altından açtığınız kaydın son durumunu takip ediniz.
 • Gönder tuşuna basarak talebinizi yolladıktan sonra teknik destek departmanımız en kısa sürede size yanıt verecektir. Geçmiş destek taleplerinizi yine "Müşteri Destek" kısmından takip edebilirsiniz.
 • Arızalı ürün bildirim taleplerinizde teknik servisimiz size onay verdikten sonra lütfen aşağıdaki Arızalı Ürün Gönderim Prosedürünü takip edin

Arızalı Ürün Gönderim Prosedürü

 • Ürününüzü ve tüm aksesuarlarını kendi kutusu içerisine koyun. Ürün kutusu elinizde yoksa kargoda zarar görmeyecek bir şekilde başka bir kutu içerisine yerleştirin.
 • Eğer varsa ürün arızasının detaylarına ilişkin teknik servisimize yardımcı olabilecek ürünle ilgili ek notlarınızı ürün kutusu içerisine ekleyin.
 • Ürününüzü size gönderilen harici kargo kutusu içerisine yerleştirin. Eğer bu kutuyu bulamıyorsanız lütfen ürünü boyutlarına uygun harici bir kutu içerisine koyun.
 • Destek talebi oluşturmanızın ardından arıza talebinizin onaylanmasıyla birlikte size gelen email'in konu kısmında yazan talep numarasini (örnek: KVW-30795) harici kargo kutusu üzerinde görünür bir şekilde keçeli kalem veya etiket ile belirtin.
 • Arızalı ürün gönderimlerinde kargo bedeli göndericiye aittir. Ürününüzü herhangi bir kargo firmasıyla gönderebilirsiniz.
 • Eğer ürününüz kutusundan çıktığı şekilde arızalı ise ve 7 gün içerisinde arızalı ürün kaydı açtırdıysanız ürünü karşı ödemeli olarak ARAS kargo ile gönderebilirsiniz. Karşı ödemeli gönderimlerin mutlaka anlaşmalı olduğumuz ARAS kargo ile yapılması gereklidir. Aksi durumda gelen kargo kabul edilmeyecektir
 • Gönderdiğiniz tüm ürünlerle ilgili işlemler en geç 30 gün içerisinde sonuçlandırılacaktır.
 • Tüm kargo gönderimlerinizde işlemlerinizi hızlandırmak için kargo firmasından aldığınız takip numarasını Müşteri Destek kısmında açtığınız kayda ekleyiniz.
 • PTT Kargo ile gönderilen paketler kontrol edilemediği için kabul edilmemektedir. Lütfen PTT kargo ile gönderi yapmayınız.

Arızalı Ürünlerle İlgili Olarak Önemli Notlar

 • Arızalı ürünlerle ilgili tüm işlemlerden önce teknik destek servisimizin arızalı ürün onayı vermesi şarttır. Lütfen arızalı ürünlerle ilgili olarak teknik destek servisimiz size onay vermeden herhangi bir işlem yapmayınız!
 • Yetkili servis ağı bulunan bazı ürünlerde (örn. dizüstü bilgisayar, yazıcı ve monitör ürünleri) arızalı ürünü bu servis noktalarından birine faturası ile birlikte teslim etmeniz tamir edilen/değişen ürünün size geri gelme süresini ortalama 4 gün kısaltır. Sistemimizde arızalı kaydı açtığınızda müşteri destek departmanımız sizi bu yetkili teknik servis noktalarından birine yönlendirecektir. Bu tip bir durumda eğer ürünü yetkili servis noktasına göndermek istemiyorsanız ürünün kargo bedeli size ait olmak üzere aşağıda belirtilen adrese gönderim yapabilirsiniz.
 • Müşteri Destek kısmından kayıt açtırmış olmanız ve ürünü göndermeniz yaptığınız başvurunun olumlu sonuçlanacağını garanti etmez. Teknik servise ulaşan ürünler belirtilen arızaya karşı test edilecek ve bu testin sonucuna göre size bilgi verilecektir.
 • Kutusundan çıktığı gibi arızalı olan ürünlerde lütfen ürünü teslim aldığınız tarihten itibaren 7 gün içinde gerekli kaydı açtırınız. Bu ürünlerde kargo gönderim bedeli TeknoBiyotik tarafından karşılanacaktır. 7 gün içerisinde kayıt açılmayan arızalı ürünlerde normal arızalı ürün gönderim prosedürü uygulanır.

Arızalı ürünler için gönderim adresi: Orhanlı Orta Mh. Benjamin Sk. NO:19 Tuzla / İSTANBUL